Osobnosti roku

 

Cena města Vsetína

2018
Marie Novosadová (předsedkyně Základní organizace ONKO DUHA Vsetín)
2017
Blanka Andělová (rozvoji veřejného a kulturního života ve městě)
2015
Jaroslav Sankot (primář)
2014
Zdeněk Hartinger (umělecký fotograf)
2013
Miroslav Evják (významný přínos v průmyslovém rozvoji města)
2012
Milan Drlík (pedagog a společenský organizátor)
2011
Rudolf Magdon (hudebník, folklorista)
2010
Jana Rokytová (pedagožka)
2009
Antonín Kaderka (malíř)
2008
Alena Zdražilová (vedoucí dětského folklorního souboru Malá Jasénka)
2007
František Božek (lékař)
Květoslav Kotas (lékař)
2006
Otakar  Švec (Kohútek)
Libuše Švecová (Kohútek)
2005
Jaromír Bazel st. (oblast jazzu a klasické hudby)
2004
Jaroslav Čermák (zarybňování vod Valašska)
2003
Eva Urbachová (národopis a muzejnictví),
Jaroslav David (činnost pro zdravotně postižené)
2002
Božena Rašková (činnost pro tělesně postižené a onkologicky nemocné),
2002
Oldřich Ondřejík (činnost v Českém Červeném kříži, kronikář)
2001
Jiří Parduba (pedagogická činnost a činnost v Sokole, Valašsko)
2000
Břetislav Rokyta (pedagogická práce a rozvoj folku, učitel a ředitel ZŠ Trávníky)

 

Cena města Valašského Meziříčí

2019
Ivan Jakeš (sochař, malíř, keramik)
Ivo Skoček (práce s mládeží, činnost v oddílu Zlaté šípy a herního klubu Vrtule)
2018
Alena Mornštajnová(spisovatelka)
Jitka Vahalíková (sklářská výtvarnice)
Jiří Mana
2017
Antonín Závada
Josef Kramář
Pavel Dorčák
Ctirad Bryol
2016
Jan Kocián
Naděžda Gilarová
2015
Jitka Dvorská (ochránkyně přírody)
Miroslav Dvorský (ochránce přírody)
2014
Libuše Žilinská (akademická malířka)
Miloslav Běták (ředitel místní Citadely)
Jitka Valachová (pedagožka)
Dagmar Lacinová (bývalá místostarostka)
2013
Jiří Baroš (přínos v oblasti sportu, práce s mládeží)
František Tomanec (dlouholetá práce v sociální oblasti)
Antonín Pražák (sportovec, motorista, reprezentant)
2012
Josef Pastorčák (středoškolský pedagog)
Jiří Stodůlka (sportovec, motorista, reprezentant)
2011
Jana Ullrichová (pedagožka, výtvarnice)
Josef Fabián (publicita)
Jan Timotej Strýček (akademický malíř)
2010
Hana Opltová (lékařka, pediatrička)
2009
Radoslav Brzobohatý (herec)
Jiří Křižan (režisér)
2008
Milan Stanišič (sportovní trenér, přínos v oblasti sportu a dobrovolné práce s mládeží)
Milena Michalíková (oblast rozvoje středního školství, ředitelka školy)
2007
Milan Borovička (fotograf)
Jaroslav Halašta (bývalý ředitel obchodní akademie)
2006
Růžena Děcká (cimbalistka)
Vlastimil Dobeš (účastník protifašistického odboje)
2005
Jindřich Janoušek (vlastivědný pracovník)
Emilie Smrčková (pěstounka, 20 dětí)
2004
Ambrož Špetík (sochař)
Tomáš Berdych (tenista)
2003
Jiří Demel (motokrosový jezdec)
Roman Michalík (motokrosový jezdec)

 

Cena města Rožnova pod Radhoštěm

2019
Vladislav Chmelař (pracovník Tesly, generální ředitel ON Semiconductor)
2018
Helena a Petr Dobrovolní (vedoucí souboru Radhošť)
2017
Richard Sobotka (spisovatel)
Miloš Šimurda (akademický malíř)

 

Cena starosty města Valašské Meziříčí

2017
Jan Kocián – chirurg
2015
Radomír Fusek – práce s mládeží v oblasti sportu
Barbora Bayerová – kanoistka
Václav Krist – kanoista
2013
Jana Fabiánová – jednatelka Sokolské župy Valašské, místostarostka TJ Sokol
Jitka Dvorská – pracovnice oddělení ekologie SVČ Domeček a dlouholetá členka ČSOP, zakladatelka Zelené školičky
Miroslav Dvorský – pracovník ČSOP, člen Moravského ornitologického spolku
Dobromila Krupová – bývalá ředitelka střediska Diakonie ČCE
Ján Lacko – předseda osadního výboru městské části Křižná
Jana Rosáková – jednatelka a cvičitelka TJ Sokol
Radko Sekerka – člen meziříčské pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu a historicko-dokumentační komise OV ČSBS
2010
Vojtěch Srkala
Jan Vymětal
2008
Drahoslava Svobodová
Milan Sedláček