Tomáš Harabiš se narodil v Čeladné. Do 18 let žil ve Frenštátě pod Radhoštěm, navštěvoval tam základní školu a gymnázium. Po r. 1990 procestoval autostopem Evropu a z peněz vydělaných v Německu si zaplatil cestu do Asie, kde strávil 6 měsíců a pobýval také 8 měsíců na Novém Zélandu.
Je duchovním otcem projektu Valašské království, společnosti s ručením omezení, jeho jednatelem a jeho správcem pro zahraničí. Na počátku myšlenky založit Valašské království byl pobyt na Novém Zélandu, kde se ujala recesní akce, která humornou formou propagovala tamní Západní pobřeží. R. 1994 založil agenturu Namaste, jejímž prostřednictvím byly o 3 roky později vydány pasy Valašského království. V současné době je již tento projekt velmi rozšířený a populární. Valašské království má své imigrační úřady, konzuláty a ambasády v řadě českých měst a obcí a v zahraničí. Valašské království má svůj patentový úřad, vlastní měnu – jurovalšáry, svou univerzitu, Výzkumný ústav Valašského královského letectva, NAŠA, což je Nadnárodní Asociace Šelijakých Aeroplánú, dále např. své loďstvo či pěchotu a Řád rytířů Valašského království. Vydává také mapy Valašského království a od dubna 2001 funguje také holubí pošta Valašského království.
Text a další informace: MIKULCOVÁ, Marie a Miroslav GRACLÍK. Kulturní toulky Valašskem. Frýdek-Místek: Alpress, 2001, s. 85.
Bitva o Valašské království: Polívka prohrál. Valašský deník [on-line]. 2007.
Fotografie: Tomáš Harabiš.
Výběrová bibliografie: O slivovici a její duši: výstavní katalog. Frenštát pod Radhoštěm: Valašské království, 2005. (autor projektu a scénáře výstavy)
Průvodce Valašským královstvím: rok 1999 rok otevřených dveří, vrat a bran Valašského království. 2. vyd. Frenštát pod Radhoštěm: Namaste, 1999. (spolu s Dagmar Gábovou)
Průvodce Valašským královstvím: rok 2000 – rok pravé valašské pohostinnosti. 3. vyd. Frenštát pod Radhoštěm: Namaste, 1999. (spolu s Dagmar Gábovou)