Jaroslav Liška se narodil ve Štítné nad Vláří. Vyučil se konstruktérem a pracoval v oddělení vývojové konstrukce v Moravských elektrotechnických závodech Brumov.
Řezbářstvím se prakticky začal zabývat až po odchodu do důchodu. Dřevořezbářské práce ho sice vždy fascinovaly, ale neměl možnost na nich sám pracovat, dokud byl zaměstnán. Centrálními náměty jeho tvorby jsou sakrální díla, která zdobí kostel sv. Václava v Brumově. Pro tzv. Růžencovou kapli vytvořil devět plastik, znázorňující jednotlivá růžencová tajemství. K dalším dílům z této oblasti patří např. alegoricky znázorněný příjezd svatého Václava do Brumova a plošný kříž, zobrazující stvoření světa a konec světa. Jeho plastická dřevořezba je zaměřena také na tématiku jihovýchodního Valašska. O panu Liškovi byl natočen dokument Příběh Růžencového oltáře (2009), který byl několikrát odvysílán na TV Noe.
Text: Ctěme osobnosti, oni ctí nás… Městský zpravodaj Brumov-Bylnice, Svatý Štěpán, Sidonie. 2008, ročník XIV, číslo 8 (srpen), s. 11.
Fotografie: © Alois Hořák.
Další informace: Ctěme osobnosti, oni ctí nás… Městský zpravodaj Brumov-Bylnice, Svatý Štěpán, Sidonie. 2008, ročník XIV, číslo 8 (srpen), s. 11.
HOŘÁK, Alois. Fotografie. Rajče.net [online]. 2010 [cit. 2013-12-02].
Slovník osobností kulturního a společenského života Valašska. Valašské Meziříčí: Valašské Athény, 2000, s. 96.